Archiwizowane tu RZECZY są wypadkową moich pomysłów i mojego GUSTU. Od jakiegoś czasu pochłania mnie pasja filcowania, więc są to głównie rękoczyny z czesanką, jedwabiem i filcem w tle. Z chęcią poznam opinię na ich temat, więc nie krępuj się i pozostaw tu swój komentarz!!!

niedziela, 28 marca 2010

Dzień za dniem

Wszędzie wokoło przygotowania świąteczne. W głowie mam już wszystko co świąteczne poukładane, gorzej z wykonaniem. Na pewno zdążę... Jak zwykle...
Zanim jednak zupełnie dla świąt przepadnę, pokażę co wcześniej obiecałam - moje bardziej wiosenne pomysły.

Kolorowo i ludowo
Turkusowo


Modnie pudrowo

Pastelowo bis


A teraz czas już zacząć myśleć o jajach!!!

niedziela, 21 marca 2010

Wiosna

Rano zobaczyłam, jeszcze w promieniach słońca, pierwsze żółte krokusy! Niestety nie zdążyłam zrobić im wiosennego zdjęcia, bo aura kapryśna jak w przysłowiu - w marcu jak w garncu. Teraz na szybach okien krople deszczu... Na polach pewnie zające pochowały się do norek, ale nie u mnie.Ostatnimi czasy powstały kolejne wiosenne kwiatki - ciąg dalszy serii black&white, prawdopodobnie lada chwila pojawią się na Artpublice.A tu detal na łodyżce - uwielbiam naszywać koraliki!!!
To były moje pościgi za trendami mody, sama jednak niezbyt pewnie się czuję w tak kontrastowych zestawieniach kolorystycznych, dlatego zaprojektowałam dla siebie taki oto naszyjnik.
Okazało się też, że jest zapotrzebowanie na kolczyki, więc je popełniłam jako uzupełnienie do wcześniej pokazywanych już broszek.

Następne projekty są bardzo wiosenne - mam nadzieję, że sprostam wymaganiom jakie przedstawiła mi sąsiadka! Ale o nich będzie następnym razem .

A na koniec wiadomość z ostatniej chwili dla najbliższych i zainteresowanych: wczoraj młodsza córa ponownie została mistrzynią w swojej kategorii wiekowej w kolejnej edycji zawodów GATO SESSION, pokonując kolegów :-) Jako ciekawostkę dodam, że wspinanie czeka w kolejce do kwalifikacji na dyscyplinę olimpijską - ma szansę nią być w 2020r. I uwierzcie mi, że to bardzo widowiskowy i pełen emocji sport!
niedziela, 7 marca 2010

Szkolne wariacje i inspiracje

Za pośrednictwem mojej młodszej córki zostałam niedawno poproszona o radę, co można zrobić z resztek materiałów do obić tapicerskich, a dokładnie co dzieci mogłyby wykonać samodzielnie na warsztatach, a później z powodzeniem sprzedać na szkolnym kiermaszu. Myślałam i myślałam, a że internet jest kopalnią inspiracji, w końcu zaproponowałam, aby dzieci, a właściwie nastoletnia już młodzież, wykonała aplikacje na poduszkach. Ozdobione ręcznie poszewki zostaną później zszyte maszynowo przez mamy w czynie społecznym. W szkole, która liczy około 100 dzieci, takie inicjatywy są chyba łatwiejsze do realizacji.

Tak wyglądała moja propozycja
A tak radziła sobie młodzież

Prace wymagają czasu i dopieszczenia, liczy się jednak wyobraźnia i zapał. Zdjęcia z warsztatów są oczywiście autorstwa mojej córki.

Co jeszcze potrafi mnie zainspirować? Na przykład okładka książki, którą aktualnie czytam, i którą przy okazji polecam - Coco Chanel bez wątpienia wielką artystką była i jak większość artystów wiodła żywot "dziwny".

Filcowa broszka do nabycia na ArtpubliceInspirują mnie też trendy w modzie - w tym wypadku szczególnie sugestywna okazała się kolekcja na lato marki Solar, w której dominują między innymi biel, czerń i czerwień.

Filcowa broszka kwiat

źródło Avanti

Komplet biżuterii - broszka i kolczyki
Ciekawe jakie są Wasze inspiracje?

piątek, 5 marca 2010

Przekaż dalej

Dziś będzie krótko, ale na specjalny temat. Jakiś czas temu ponownie zostałam wyróżniona, za co szczerze dziękuję Kaprysi. To miło wiedzieć, że moje prace podobają się nie tylko mnie, i że ktoś docenia moje pasje, i że w dodatku mogę kogoś inspirować.Długo rozmyślałam komu przekazać pałeczkę w tej niekończącej się sztafecie uznania. Jest tyle blogów, które podziwiam i na które często zaglądam, ale one przeważnie mają już chyba wszystkie możliwe wyróżnienia. Musiałam zastosować inny klucz, a że z natury oszczędna jestem, wybrałam :


blog Małgorzaty "Z Malarstwem na Ty" - za bajeczne, pastelowe prace
oraz blog Flory "Laboratorium Flory" - za cudowne odzwierciedlanie natury


Taki prezent na Dzień Kobiet !!!
I na tym koniec okolicznościowego posta.