Archiwizowane tu RZECZY są wypadkową moich pomysłów i mojego GUSTU. Od jakiegoś czasu pochłania mnie pasja filcowania, więc są to głównie rękoczyny z czesanką, jedwabiem i filcem w tle. Z chęcią poznam opinię na ich temat, więc nie krępuj się i pozostaw tu swój komentarz!!!

niedziela, 26 stycznia 2014

Zadanie: Rozweselanie!


W mojej szafie przewraca się mnóstwo kolorowych szmatek, przeznaczonych do wykorzystania podczas filcowania. Na niektóre z nich długo pomysł nie przychodzi i odkładane są na lepszą chwilę. A kiedy ta chwila przyjdzie, powstaje coś, co wprawia mnie w samozachwyt! Mam nadzieję, że nie tylko mnie :-)
Te nasycone barwy właściwie niczego nie potrzebowały. Tylko odrobinę szklanych koralików ;-)


A co to? Urocze kopertówki - z wrażenia zapomniałam zrobić zdjęcia ich wnętrza, ono również zaskakuje kolorem. Może jutro doedytuję braki ;-) Przysłowiowa "mała czarna" z takim niepozornym dodatkiem z pewnością staje się bardziej wesoła, przy czym nie traci wcale na elegancji.


Co tam torebka! Targnęłam się na coś, czego jeszcze tu nie widzieliście. Te kwiaty po prostu mną zawładnęły i powstał mój pierwszy fascynator! Wprawdzie na ten mróz to on się raczej nie nadaje, ale czy on musi się do czegoś nadawać? Ważne, że rozwesela! A wszystko zaczęło się od tego:
Ona do niego: Ta torba jest taka smutna... Może koleżanka wymyśli coś, co ją rozweseli? 
No i wymyśliła dwie skromne wersje rozweselaczy torby.

Która, Waszym zdaniem, lepiej spełnia zadanie rozweselacza?
niedziela, 12 stycznia 2014

Jednego serca


Jednego serca tak mało, tak mało...
Tradycyjnie, od kiedy filcuję, włączam się w ideę Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, przekazując na aukcję jedną z moich prac. Zachęcam więc do licytacji szala, który swoją folkową kolorystyką nawiązuje do barw WOŚP :-) Link do aukcji znajdziesz tu
Połącz przyjemne z pożytecznym - okaż serce i otul się miękkim szalem  :-)