Archiwizowane tu RZECZY są wypadkową moich pomysłów i mojego GUSTU. Od jakiegoś czasu pochłania mnie pasja filcowania, więc są to głównie rękoczyny z czesanką, jedwabiem i filcem w tle. Z chęcią poznam opinię na ich temat, więc nie krępuj się i pozostaw tu swój komentarz!!!

niedziela, 27 kwietnia 2014

Specjalna okazja


Nie raz wspominałam, że do dziś zachwyca mnie wszystko co ma w sobie ludową nutę - czy to w modzie, czy w muzyce. Nie dzieje się to bez przyczyny, a przyczyna to uczestnictwo w zajęciach zespołu ludowego za moich szkolnych lat. To były czasy! 
Wczoraj odbył się uroczysty koncert z okazji jubileuszu 50-lecia Zespołu Pieśni i Tańca Młody Toruń. Wzruszeniom i oklaskom nie było końca - koleżanki i koledzy, obecni uczestnicy, a przede wszystkim reaktywowana na tę okoliczność grupa wychowanków, dostarczyli nam całe mnóstwo emocji! Wielkie brawa i podziękowania dla Was wszystkich! 
Nie tańczyłam na deskach sceny teatru, ale postanowiłam dopasować się do okoliczności strojem. Białych rajstop nienawidzę do dziś, ale kolorowe serdaki to jest to! Oto moja wersja folkowego wdzianka.Czerwone korale z szuflady dopełniły stylizację. W przerwie koncertu zostały zerwane z mojej szyi, gdyż zabrakło ich dla tancerek - wyobraźcie sobie jak kolorowo musiało być na scenie!

Dla ostudzenia emocji zaprezentuję "powtórzony" szal - był już taki jedwab w podobnej oprawie. Teraz widzę w nim teatr cieni - może za sprawą cieni, które można dostrzec w tle na ścianie.


A na koniec kolorowe już rabatki :-)


 Wkrótce długi weekend - hurra!sobota, 19 kwietnia 2014

Wielkanoc


W chwili przedświątecznego oddechu, śpieszę do Was z moimi tradycyjnymi już rymowankami, życząc Wam po prostu - Wesołych Świąt!
Pośród wiosennej melancholii
Buchnęły kwieciem drzewa magnolii
W żółtości swej forsycje
Zajęły już pozycje
Błękitów melodię rzewną, niczym z bałałajki
Niosą na wietrze cichutko szafirki i niezapominajki
Tulipan dumnie swą główkę przechyla
Kiedy będą święta? Jeszcze tylko chwila!
Nie tylko na niebie jawią się baranki
W źdźbłach trawy ukryte są pisanki
Gromadzą się świąteczne zapasy
Boczek, pasztet, szynka i pęto kiełbasy
W koszyczku gotowym do święconki
Chleb, jajko, sól, chrzan i wędzonki
Dla naszych miłych gości
Nie braknie też słodkości
Pascha, babki oraz mazurki
A może nawet z kremem rurki
Piętrzy się dobroci krocie
Rodzice, dzieci, ciocie
Są też życzenia od wuja
Wesołego Alleluja!