Archiwizowane tu RZECZY są wypadkową moich pomysłów i mojego GUSTU. Od jakiegoś czasu pochłania mnie pasja filcowania, więc są to głównie rękoczyny z czesanką, jedwabiem i filcem w tle. Z chęcią poznam opinię na ich temat, więc nie krępuj się i pozostaw tu swój komentarz!!!

niedziela, 24 czerwca 2012

Lato


Już przyszło, nawet nie wiadomo kiedy. Euro trwa, remont również - i jedno i drugie ma się ku końcowi. Mam nadzieję, że w obu przypadkach gospodarze będą zadowoleni ;-) 
Wełny nadal nie wyciągam, ale ponieważ mam pod ręką różne farby to z nimi kombinuję. Moje upodobanie do twórczości Alfonsa Muchy nie jest już Wam obce. Poprzednio zaprezentowany obraz podarowałam Mamie. Tym razem prezent do kompletu dla Taty. 


Prezent nie został jeszcze przekazany, więc nie wiem co Tata na to, bo to on pieczołowicie oczyścił krzesło ze starej farby, a teraz dostanie znowu obdrapane ;-) 

Zbliżenia

Proces Muchy
"Surowe" krzesło


Przyciemnione miejsca, które będą wychodzić 
spod następnej warstwy farby, pocieramy woskiem (zwykła świeczka)


Malujemy kolejnym kolorem, po czym papierem ścierny usuwamy farbę w określonych miejscach - dzięki uprzedniemu woskowaniu łatwo schodzi.


A później dekupaż i zabawa farbkami i lakierowanie i już!

To był prezent dla mojego Taty, a mój mąż dostał od córki taki słodki upominek!Dziecię stworzyło ostatnio istne cudo dla znajomej


No to tyle o prezentach.

Dziękuję za identyfikację chwasta - to był kozibród - mimo niewątpliwej jego urody pożegnałam się z nim zawczasu. W ogrodzie na szczęście pozostały jeszcze inne rośliny. Dziś tylko niektóre z nich.


Na koniec minuta dla smakosza. W piątek, szukając pomysłu na obiad, znalazłam okonomiyaki - brzmi okropnie, ale smakuje wyśmienicie i to bardzo szybkie danie. Po mojemu - kapuśniaczki. Polecam!
Jak można zakończyć taki przyjemny weekend? Wiadomością z ostatniej chwili - młodsze dziecię wraca z Lublina - zajęła II miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorek Młodszych w Prowadzeniu!!! (mowa o wspinaczce sportowej).

Miłego letniego - przypominam o tym, bo ma ponoć padać! - tygodnia Wam życzę! U dołu strony teledysk, który wprawia w słoneczny nastrój :-)4 komentarze:

 1. Pięknie i smacznie! Aż nie wiem od czego zacząć...
  Krzesło i piękne i zabawne :)A ciasta córki-marzenie!

  OdpowiedzUsuń
 2. Pięknie Ci wszystko kwitnie:)Taki słodki prezent tatusiowie lubią najbardziej, a krzesło ciekawie Ci wyszło. Duże powierzchnie są dla mnie w decu najtrudniejsze. A jak zrobiłaś literki?
  Pozdrawiam:)

  OdpowiedzUsuń
 3. Śliczny prezent, piękne zdjęcia i do tego smakołyki :)

  OdpowiedzUsuń
 4. W kwestii literek - wydrukowałam napis na kartce i przeniosłam na krzesło przy pomocy kalki biurowej. Cieniutki pędzelek w rękę i dawaj wypełniać kontur i gotowe!

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za komentarz!