Archiwizowane tu RZECZY są wypadkową moich pomysłów i mojego GUSTU. Od jakiegoś czasu pochłania mnie pasja filcowania, więc są to głównie rękoczyny z czesanką, jedwabiem i filcem w tle. Z chęcią poznam opinię na ich temat, więc nie krępuj się i pozostaw tu swój komentarz!!!

czwartek, 13 maja 2010

Strzał w dziesiątkęOgólnie rzecz biorąc nie przepadam za "łańcuszkami" - a rzecz mi pod "łańcuszek" podpada, ale skoro powiedziało się "A" i weszło w blogerski świat trzeba powiedzieć i "B". Zostałam zaproszona przez Kaprysię do zabawy, która polega na wybraniu 10 w kolejności najstarszego zdjęcia w komputerze, opublikowaniu go i opisaniu jego historii.
W poprzednim poście wspominałam o mojej folklorystycznej przeszłości. Przenieśmy się tam zatem. Miejsce: Holandia - Leiden. Data: 3 października 1988 rok - coroczne obchody rocznicy wyzwolenia miasta z hiszpańskiego oblężenia. Platformy samochodowe tonące w kwiatach (w końcu to Holandia!). Kolorowe korowody przebierańców na ulicach. Śledzie sprzedawane w budkach na kółkach i zawijane w gazetę. Baloniki, gwar, muzyka, występy, koncerty... Czujecie tę atmosferę? A nieco na uboczu, zapewne w drodze z lub na koncert, dwie dziewczyny - miało się kiedyś warkocz po pas. Do dziś mile wspominam tamten wyjazd.

Greetings to my friends from Holland - thank you for my memories!!!
Podobnie jak Kaprysia nie mogłam się oprzeć żeby nie zamieścić jeszcze jednego wspomnienia - podczas wakacji w 2001 roku dziewczynki (ale już nie te co na zdjęciu powyżej!!!) zapragnęły, obie naraz, mieć stylowy warkoczyk. Dziś nie do pomyślenia żeby obie miały taką samą rzecz jednocześnie!!!Z uwagi na wspomnianą wcześniej niechęć do łańcuszków, ograniczę się w zaproszeniu do zabawy do jednej osoby - z racji jej fotograficznej pasji - zapraszam do wspomnień Agę z agaphotography.blogspot.com

2 komentarze:

  1. Yes of course, I remember your first visit to Leiden and your costume. Every year there is the 3 oktober-festval with a parade through the city. Nice to see again. I can read your blog text in Polish but my pc can translate it in Dutch. Very easy for I cant't read polish. What about your Dutch: goedenavond (good evening)?
    Greetings,
    Ad

    OdpowiedzUsuń
  2. Hmmm, nie włączam się w większość blogowych zabaw, ale ta wydawała mi się sympatyczna i nieszkodliwa. Fajnie,że dałaś się namówić, wspomnienia są sympatyczne, a zdjęcie z plecenia warkoczyka ciekawie ujęte. Świetnie wygląda ostrość ustawiona na warkoczyk:)

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za komentarz!